Embed
Fakty Jebać fałsz
13 Subscribers
13

Za nami zawody Arnold Amateur World Strongman Championship 2013. W gronie reprezentantów Polski znalazł się strongman pochodzący z Wejherowa -- Mateusz Ostaszewski. Ostatecznie finały zakończyły się dla Niego bardzo pomyślnie. Zdobył 5 miejsce.
Młody Wejherowianin -- Mateusz Ostaszewski już trzykrotnie reprezentował Polskę w międzynarodowych zawodach Arnold Classic Strongman Amator. Zawody odbyły się w marcu bieżącego roku w Ohio. W kategorii „Amatorzy Open" startowało 45 siłaczy z całego świata. Mateusz zajął bardzo wysoką lokatę, bowiem wywalczył 5 miejsce. „Wiedziałem czego się spodziewać i po prostu przygotowałem się jak powinienem. Dałem z siebie wszystko." - powiedział Mateusz Ostaszewski.
Wejherowianin wystartował jako najmłodszy siłacz na zawodach w Ohio. Uczestnicy do pokonania mieli 4 kategorie. Za nim osiągnął sukces całkowicie poświęcił się przygotowaniom do Arnold Classic Strongman Amator. „Miałem 3 miesiące ciężkich treningów. Dwa razy w tygodniu ćwiczyłem na specjalnym sprzęcie dla strongmanów. W pozostałe dni trenowałem na siłowni. Przez ostatnie miesiące wyłączyłem się z życia prywatnego i skupiłem tylko na treningach." - wyjaśnił strongman.
Teraz wejherowski siłacz chce podleczyć doznane wcześniej kontuzje i na rok rezygnuje z większych zawodów, ale jak twierdzi nie na długo, bo zamierza wrócić i to z jeszcze większą siłą oraz zaangażowaniem. „Ten rok postaram się startować w mniejszych imprezach. Delikatnie odpuszczę sobie strongmenady. Zaleczę kontuzje i troszkę odpocznę od ciężarów, ale w następnym roku przygotuje się bardzo solidnie." - zdradził nam Mateusz.

Mateusz Ostaszewski był jednym z trzech reprezentantów Polski w Ohio. Razem z nim do Stanów Zjednoczonych pojechali Tomasz Lademann, który wywalczył 8 miejsce oraz Bartłomiej Bąk, który uplasował się na 3 pozycji.